Droppe ut av bunker?

Spilte turnering i helgen hvor en av spillerene fortalte oss at det var mulig å droppe seg ut av sandbunker med et straffeslag. Er dette riktig? 
Droppe ut av bunker?
 Svar:
Om du med spørsmålet mener å droppe ut av bunker  etter å ha erklært ballen uspillbar, er det klare svaret NEI.
I regel 28 om uspillbar ball står det helt tydelig at om du erklærer en ball uspillbar i bunkeren, skal den droppes i bunkeren. Det eneste unntaket her, er hvis du velger å gå tilbake og spille ballen om fra der du sist spilte den.  Da skal ballen droppes, plasseres eller pegges opp, avhengig av hvor du spilte fra.

Det eneste forbehold jeg må ta, er hvis det gjelder fritak i henhold til regel 24-2 uflyttbar hindring eller regel 25-1 unormale grunnforhold.  I så fall kan du droppe utenfor bunkeren, i flagglinjen, og med ett straffeslag.
WiPlog

Hva mener du? Kom gjerne med en kommentar.

Spør om regler

Spør om regler

Spør om regler

Har du noen spørsmål om regler?
Svaret kommer direkte til deg hvis du oppgir mailadresse.

.

Siste fra Spørsmål og Svar

Er en tørr grøft vannhinder?

Er en tørr grøft vannhinder?

Dersom en grøft på banen, som kun enkelte ganger fører vann, men som ikke er merket med røde staker, er den da...Les mer »
.
En ball blir merket på greenen...

En ball blir merket på greenen...

En ball på green blir merket, merket blir flyttet da det ligger i en puttelinje.   Les mer »
.
Råd?

Råd?

Spilte sammen med 2 andre en uhøytidelig konkurranse /seslkapsrunde. Den ene ligger utenfor greenen - med stor...Les mer »
.

En 54-handicapper og poengberegning...

Jeg ble presentert følgende forleden.  Vennligst forklar! "Det jeg kan fortelle om, er at en 54-handicapper...Les mer »
.
Ball triller over green og i hinder...

Ball triller over green og i hinder...

 Hvordan forholder men seg når man slår en ball fra fairway og inn på green? Les mer »
.
Identifisering av ball, regel 12-1

Identifisering av ball, regel 12-1

 Nedenfor har jeg gjengitt en artikkel yhe Open 2014.  Den handler om hvordan en spiller benytter regel 12-1...Les mer »
.
Baneoppsett

Baneoppsett

 Når man spiller klubbmesterskap skal man spille fra back tee (Hvit tee for menn) som det heter. Les mer »
.

Interessante linker

Royal &Ancient golf club
Golfreglene på norsk
Romerike Synskirurgi
.